TCO Gävleborg

Här är hela styrelsen med kontaktuppgifter 

Ordförande
Marie Frestadius, Lärarförbundet
marie.frestadius@sandviken.se

Vice ordförande
Stefan Wiborgh, Unionen
stefan.wiborgh@sandvik.com

Kassör
Victoria Hallin, Lärarförbundet
victoria.hallin@gavle.se

Sekreterare
Lotta Eriksson, Vision
eva.charlotte.eriksson@regiongavleborg.se

 

Ledamöter
Fredrik Ström, ST
fredrik.strom@kriminalvarden.se

Liw Schönning-Myrberg ST
liw.sconning-myrberg@arbetsformedlingen.se

Sten Öberg, Vision
sten.oberg@gavle.se

Christina Norling, Vårdförbundet
christina.norling@vardforbundet.se

Stefan Rymbacka, Unionen
stefan.rymbacka@sandvik.com

Vakant, Vårdförbundet

Revisor                     
Annette Sköld, Vårdförbundet
anette.skold@vardforbundet.se

Revisors ersättare       
Sara Sjölin, Vision

 

Det behövs en kompetens- och omställningspolitik för hela landet

TCO presenterar Jobbkartan, ny interaktiv statisk över hur arbetsmarknaden förändras

Läs mer och ta del av jobbkartan

Framtidens politik kräver kompromisser

Därför ordnar TCO kompromisskampen i Almedalen. Årets kamp är avgjord. Vi sände den live.

Se sändningen i efterhand här

Laddar ...

Hitta ditt fackförbund

Använd filtret nedan för att hitta ditt fackförbund