TCO Gävleborg

Här är hela styrelsen med kontaktuppgifter 

Ordförande
Marie Frestadius, Lärarförbundet
marie.frestadius@sandviken.se

Vice ordförande
Stefan Wiborgh, Unionen
stefan.wiborgh@sandvik.com

Kassör
Victoria Hallin, Lärarförbundet
victoria.hallin@gavle.se

Sekreterare
Lotta Eriksson, Vision
eva.charlotte.eriksson@regiongavleborg.se

 

Ledamöter
Fredrik Ström, ST
fredrik.strom@kriminalvarden.se

Liw Schönning-Myrberg ST
liw.sconning-myrberg@arbetsformedlingen.se

Sten Öberg, Vision
sten.oberg@gavle.se

Christina Norling, Vårdförbundet
christina.norling@vardforbundet.se

Stefan Rymbacka, Unionen
stefan.rymbacka@sandvik.com

Vakant, Vårdförbundet

Revisor                     
Annette Sköld, Vårdförbundet
anette.skold@vardforbundet.se

Revisors ersättare       
Sara Sjölin, Vision

 

Therese Svanström nominerad till ny TCO-ordförande

TCO samlas till extrakongress den 9 december.

Följ kongressen live

Hur ska vi finansiera framtidens pensioner?

Seminarium den 10 december om hur vi får ett pensionssystem som är hållbart över tid.

Läs mer och anmäl dig

Laddar ...

Hitta ditt fackförbund

Använd filtret nedan för att hitta ditt fackförbund